Kilkadziesiąt zarzutów dla recydywisty - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Kilkadziesiąt zarzutów dla recydywisty

Data publikacji 07.02.2020

Kryminalni z komisariatu w Dobrzejewicach, pow. toruński, ustalili kto stoi za włamaniami do pojemników z używaną odzieżą. 37-latek usłyszał w sumie 39 zarzutów za włamania do kilkunastu kontenerów na terenie Torunia, Lubicza, Złotorii i Grabowca. To recydywista, więc może mu teraz grozić do 15 lat więzienia.

We wtorek (04.02.20) kryminalni z komisariatu w Dobrzejewicach, pow. toruński, zatrzymali 37-latka podejrzanego o włamania do kilkunastu kontenerów z używaną odzieżą. Do tych zdarzeń dochodziło od lipca ubiegłego roku do lutego tego roku na terenie Torunia, Lubicza, Złotorii i Grabowca. Policjanci, analizując ślady i dowody zebrane w toku postępowania, zdobyli informacje wskazujące na konkretną osobę, która mogła mieć z nimi związek. Tak wpadli na trop 37-letniego mieszkańca Torunia.

Policyjne dochodzenie wykazało, że to właśnie zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna, forsując kłódki, otwierał kontenery i kradł z nich odzież, którą następnie sprzedawał w punkcie skupu. 

37-latek usłyszał w sumie 39 zarzutów za włamania do kilkunastu pojemników. Prokurator zdecydował, by do zakończenia postępowania objąć go policyjnym dozorem. To recydywista, więc może mu teraz grozić do 15 lat więzienia.