Wiadomości

Włamywacze nie unikną kary

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm podejrzanym o włamanie i kradzież sprzętu elektronicznego z jednej z posesji w gminie Jeżewo, pow. świecki. Ich łupem padły sprzęty warte ponad 15 000 złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku. Właściciele jednej z posesji w gminie Jeżewo powiadomili policję o włamaniu do domu i garażu, skąd nieznany wtedy sprawca ukradł sprzęt elektroniczny o wartości ponad 15 000 złotych.

Podjęte działania i ustalenia kryminalnych doprowadziły do zatrzymania w miniony piątek (7.02.20) dwóch (28 i 21l.) podejrzanych o to przestępstwo. Ponadto, funkcjonariusze ustalili też, że młodszy z nich jesienią ubiegłego roku włamał się też na posesje w Starych Marzach i Górnej Grupie (obie miejscowości na terenie powiatu świeckiego), skąd ukradł butle gazowe i kompresor. Łączna wartość łupów wyniosła 1 300 zł.

Zatrzymany mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Julia Świerczyńska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony