Wiadomości

Odpowie za atak na ratowników medycznych

Data publikacji 11.02.2020

Mieszkaniec Solca Kujawskiego odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych, a także kierowanie pod ich adresem gróźb karalnych. Do zdarzenia doszło, gdy załoga pogotowia chciała udzielić 24-latkowi pomocy medycznej. Wówczas ten wyładował na nich swoją agresję. Został zatrzymany przez wezwanych na miejsce policjantów.

W minioną sobotę (08.02.2020) patrol z soleckiego komisariatu został wezwany do interwencji w mieszkaniu na ul. Toruńskiej. Tam na policjantów czekali ratownicy medyczni, którzy mieli problem z agresywnym pacjentem. Mężczyzna, któremu chcieli udzielić pomocy, zaczął się z nimi szarpać i kierować pod ich adresem wulgaryzmy i groźby karalne. Widząc zachowanie 24-latka ratownicy wezwali na miejsce policjantów. Ci chwilę później obezwładnili agresora i go zatrzymali w policyjnym areszcie.

Wczoraj (10.02.2020) śledczy z soleckiego komisariatu, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawili mu zarzuty dotyczące znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych oraz kierowania pod ich adresem gróźb karalnych.

Prokurator wobec 24-latka zastosował policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Teraz podejrzany, za swoje postępowanie, odpowie przed sądem.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony