Studenci i policjanci szkolą się nawzajem - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Studenci i policjanci szkolą się nawzajem

Data publikacji 12.02.2020

Policjanci uczą się biegle rozmawiać w języku angielskim, a studenci ćwiczą walki wręcz i jak skutecznie obronić się przed napastnikiem. To efekt porozumienia podpisanego pod koniec ubiegłego roku pomiędzy Pierwszym Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosławem Elszkowskim a Dyrektorem Centrum Kształcenia w Języku Angielskim Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Panem prof. dr hab. n. med. Arkadiuszem Jawieniem.

W związku z podpisanym porozumieniem pomiędzy Pierwszym Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosławem Elszkowskim a Dyrektorem Centrum Kształcenia w Języku Angielskim Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Panem prof. dr hab. n. med. Arkadiuszem Jawieniem wczoraj (11.02.20) odbyły się pierwsze zajęcia dla policjantów związane z praktycznym doskonaleniem umiejętności komunikacji w języku angielskim. Poprowadzili je studenci - obcokrajowcy, którzy studiują medycynę w tym właśnie języku. W warsztatach uczestniczyło 13 policjantów. Zajęcia polegały głównie na rozmowie, bo to właśnie na biegłości w porozumiewaniu się najbardziej nam zależy.

W zamian, zgodnie z podpisanym listem intencyjnym, dla studentów policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy organizują zajęcia z zakresu samoobrony i walki wręcz. Dotychczas odbyło się sześć takich spotkań. 

Obie strony przyznają, że takie wzajemne szkolenie to świetny pomysł!

  • Zdjęcie zbiorowe na zajęciach z samoobrony i walki wręcz
  • Native speaker i trzej uczestnicy siedzą przy ławce