WIADOMOŚCI

Areszt dla 60-latki z Torunia za udział w narkotykowym procederze

Data publikacji 13.02.2020

Na 3 miesiące tymczasowo do aresztu trafiła 60-latka zatrzymana przez kryminalnych z komisariatu Toruń-Rubinkowo. Kobieta podejrzana jest o posiadanie znacznej ilości narkotyków, udzielanie ich innym osobom, w tym osobie małoletniej oraz udział w obrocie środkami odurzającymi. Śledczy przedstawili jej 6 zarzutów. Grozi jej od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek (10.02.20) o 12:30 kryminalni z Komisariatu Policji na toruńskim Rubinkowie przeszukali jedno z mieszkań na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu należące do 60-latki. Policjanci podejrzewali bowiem, że kobieta może posiadać narkotyki. Wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się podczas przeszukania. 

Funkcjonariusze zabezpieczyli tam kilkadziesiąt tabletek, biały proszek o wadze ponad 93g, zielony susz w ilości 37g oraz ponad oraz blisko 16g skrystalizowanej substancji. Wstępne testy wykazały, że tabletki posiadają cechy charakterystyczne dla ekstazy, biały proszek to amfetamina, zielony susz zaś marihuana, a kryształki - mefedron. Część z nich była już podzielona w osobnych woreczkach. Policjanci zabezpieczyli do tej sprawy również kilkaset złotych.  

Wczoraj (12.02.20) kobieta usłyszała 6 zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków, udzielania ich innym osobom ,w tym osobie małoletniej oraz udziału w obrocie środkami odurzającymi. Policjanci wnioskowali do prokuratora o tymczasowe aresztowanie.60-latki. Jeszcze tego samego dnia sąd zadecydował, że 3 najbliższe miesiące spędzi tymczasowo za kratami. Grozi jej od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Zabezpieczone "strunówki" z amfą i marihuaną
  • Zabezpieczone "strunówki" z suszem i amfetamina oraz pieniądze rozłożone na biurku i szafie pancernej
  • Rozłożone porcje narkotyków zabezpieczone u 60-latki