Wiadomości

Ponad 1 650 zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie brodnickim

Data publikacji 17.02.2020

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest jednym z popularnych sposobów komunikowania się społeczeństwa z Policją. Świadczy o tym ponad 1 650 zgłoszeń mieszkańców powiatu brodnickiego. Narzędzie to jest łatwe w obsłudze i skuteczne w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Dzięki temu mieszkańcy regionu mogą mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem komunikacji pomiędzy społeczeństwem a Policją. O tym, że jest już ono popularne wśród mieszkańców również powiatu brodnickiego świadczyć może  liczba zgłoszeń. W samym 2019 roku tamtejsi policjanci odnotowali ich ponad 600. Natomiast od początku istnienia narzędzia, a zatem od 2016 r. już ponad 1 650. 

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy do zgłaszania nieakceptowanych społecznie zjawisk. Policjanci sprawdzają wskazane miejsca i reagują na łamanie prawa. 
W 2019 roku zdecydowana większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości - 263 zgłoszenia, nieprawidłowego parkowania – 100 zgłoszeń, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – 81, czy złej infrastruktury, bądź organizacji ruchu - 41 zgłoszeń. 

„Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, a jej obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Aby usprawnić komunikację zostały przygotowane specjalne ikony, które umożliwiają szybkie i sprawne precyzowanie zagrożeń i nanoszenie ich na mapę. Policja ma 3 dni na podjęcie zgłoszenia i do 7 dni na jego weryfikację od momentu naniesienia zagrożenia na mapę. Jeśli informacja potwierdzi się policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia. 

Podczas weryfikacji naniesionych zgłoszeń koordynatorzy lokalni weryfikują ich wiarygodność. W przypadku stwierdzenia, że zagrożenie jest żartem lub pomyłką nie jest ono sprawdzane. 

Zachęcamy do korzystania z Mapy, przypominamy jednocześnie, że nie służy ona do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym Policji. 

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony