Wiadomości

Podejrzany o podpalenie gospodarstwa rolnego zatrzymany

Kryminalni z Nakła zatrzymali 28-latka podejrzanego o podpalenie gospodarstwa rolnego w gminie Mrocza. Straty, jakie spowodował podpalacz, opiewają na kwotę kilkuset tysięcy złotych. Podejrzany już usłyszał prokuratorskie zarzuty, grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Na początku lutego nakielska policja została powiadomiona o pożarze w gospodarstwie rolnym w jednej z wsi w gminie Mrocza. Ogień zajął pomieszczenia magazynowe, gdzie znajdowały się maszyny, środki ochrony roślin i inne produkty niezbędne w tego typu gospodarstwie. Straty oszacowane przez pokrzywdzonego opiewały na kilkaset tysięcy złotych. 

Sprawą zajęli się śledczy z nakielskiego wydziału kryminalnego, a ich sumienna praca w krótkim czasie przyniosła spodziewane efekty. Mundurowi ustalili, że podpalenie to sprawka 28-letniego mieszkańca mroteckiej gminy.

W minioną środę (19.02.20) podejrzany został zatrzymany w miejscu zamieszkania i trafił do celi policyjnego aresztu. Na podstawie materiału dowodowego, zgromadzonego przez śledczych, wczoraj (20.02.20) w prokuraturze 28-latek usłyszał zarzuty sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach mające postać pożaru. Decyzją oskarżyciela został objęty policyjnym dozorem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za przestępstwo to podejrzanemu grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz zachowanie mieszkańca mroteckiej gminy oceni sąd.  

 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony