Wiadomości

Zachowanie kierowców w oku policyjnych kamer

Data publikacji 26.02.2020

Policjanci z bydgoskiej "drogówki" kolejny raz przyglądali się zachowaniom kierowców na bydgoskich ulicach. Tym razem obserwowali skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego i Kombatantów w Bydgoszczy. Niestety nadal nie wszyscy kierowcy przestrzegają przepisów. W tym przypadku chodzi głównie o kwestie wyprzedzania na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.

Wczoraj (25.02.2020) przed południem policjanci przeprowadzili działania z użyciem Mobilnego Centrum Monitoringu. Tym razem pod lupę wzięli ulicę Wojska Polskiego w Bydgoszczy na wysokości skrzyżowania z ulicą Kombatantów.

Policyjne kamery obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego obowiązujących w rejonie i na przejściu dla pieszych. Patrole zmotoryzowane znajdujące się na ulicy Wojska Polskiego były informowane przez obsługę monitoringu o niezdyscyplinowanym kierowcy. Mundurowi zatrzymywali wskazane auto i z pełną stanowczością rozliczali tych kierowców, którzy wyprzedzali na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.

W trakcie działań policjanci ujawnili sześciu kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego. Czterech z nich zostało ukaranych mandatem karnym, a dwóch policjanci pouczyli.

*

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do nawet tragicznych w skutkach zdarzeń!

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.4 MB)

Powrót na górę strony