Wiadomości

Policjant w czasie wolnym wyeliminował z ruchu pijanego kierowcę

Data publikacji 03.03.2020

Funkcjonariusz ruchu drogowego grudziądzkiej komendy, po zakończonej służbie, zatrzymał pijanego kierowcę peugeota. 40-letni grudziądzanin miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (01.03.20) około 21:00. Funkcjonariusz grudziądzkiej "drogówki", wracając do domu po zakończonej służbie, zauważył na ul. Peszkowskiego peugeota, który jechał trasą średnicową bardzo powoli. Kierujący w dodatku poruszał się środkiem dwupasmowej drogi, zjeżdżał co chwilę do prawej krawędzi jezdni, by po chwili znów kontynuować jazdę jej środkiem.

Policjant zrównał się na chwilę z tym pojazdem, by spojrzeć na kierującego. Jego widok i zachowanie wskazywały, że może być pod wpływem alkoholu. W związku z powyższym funkcjonariusz wyprzedził go i stopniowo zwalniając zmusił kierowcę peugeota do zatrzymania. Następnie policjant podszedł do kierowcy, wylegitymował się i otworzył drzwi auta. Woń alkoholu w kabinie kierowcy utwierdziły go w przekonaniu, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Policjant wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a następnie powiadomił dyżurnego grudziądzkiej jednostki, który na miejsce skierował umundurowanych funkcjonariuszy.

Gdy patrol przyjechał na miejsce sprawdził stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 40-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

Autor: sierż. szt. Maciej Szarzyński
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony