Wiadomości

Podpalacz wpadł w ręce kryminalnych z Golubia-Dobrzynia

Kryminalni z Golubia-Dobrzyna zatrzymali 31-latka podejrzanego o trzykrotne umyślne podpalenie drzwi do piwnic na jednym z osiedli na terenie miasta. Dodatkowo, mężczyzna odpowie z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, ponieważ w chwili zatrzymania miał przy sobie niewielką ilość amfetaminy. Teraz podejrzany za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Od początku roku do 22 lutego golubsko-dobrzyńscy policjanci poinformowani zostali o trzech przypadkach podpalenia drzwi wejściowych do piwnic na jednym z osiedli w mieście. Straty uszkodzeń oszacowane zostały na kwotę 600 zł. Ustalenia policjantów, zabezpieczających dowody na miejscu każdego z tych zdarzeń, wskazywały na celowe podpalenie. W toku prowadzonych czynności kryminalni wytypowali podejrzanego.

W miniony wtorek (03.08.20) kryminalni zapukali do drzwi 31-letniego mieszkańca miasta. W trakcie zatrzymania dodatkowo okazało się, że mężczyzna miał przy sobie worek z zawartością białej substancji, która, jak wykazały wstępne testy okazała się być niewielką ilością amfetaminy.  

Podejrzany, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał trzy zarzuty uszkodzenia mienia oraz zarzut posiadania środków odurzających. Teraz 31-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony