Wiadomości

Policjanci z Włocławka zatrzymali sprawców włamań do ogródków działkowych i piwnic

Data publikacji 19.03.2020

Mundurowi z Włocławka, dzięki szybkiej reakcji gospodarza ogródków działkowych i policjanta w czasie wolnym od służby, zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy włamali się do altan. Sprawcy mieli przy sobie skradzione przedmioty oraz narzędzia służące do pokonywania zabezpieczeń posesji. Dodatkowo śledczy ustalili, że dwaj z nich są odpowiedzialni za włamania do kilku piwnic w centrum miasta. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, ale niewykluczone, że wkrótce zostaną one uzupełnione o kolejne.

We wtorkowe przedpołudnie (17.03.20) policjant z Włocławka, przebywający w czasie wolnym od służby na działce w jednym z kompleksów ogródków, powiadomił dyżurnego jednostki o dynamicznej sytuacji, która stała się także jego udziałem. Wspólnie z gospodarzem tego terenu, który jako pierwszy dostrzegł podejrzanie zachowujących się młodzieńców, ruszył w pościg za nimi.  

Na miejsce przybył skierowany przez dyżurnego patrol, który wspólnie ze zgłaszającym funkcjonariuszem dogonił i zatrzymał, jak się później okazało, złodziei. Młodzi mężczyźni mieli przy sobie przedmioty służące do włamań oraz łupy, m.in. elektronarzędzia.

Policjanci ustalili, że 17, 18 i 19-latek usiłowali włamać się do jednej z altan, natomiast w dwóch przypadkach dostali się do środka i zabrali pozostawione tam przedmioty. Poszkodowani oszacowali straty na łączną wartość ponad tysiąca złotych. Sprawcy usłyszeli w związku z tym zarzuty usiłowania włamania do jednej z altan oraz kradzieży z włamaniem do dwóch pozostałych.

Ponadto, w toku czynności, śledczy ustalili, że dwaj z nich (17 i 18l.) w lutym tego roku włamali się do trzech piwnic jednego z bloków w centrum miasta. Stamtąd ukradli niemal wszystko co znaleźli. Wśród zabranych przedmiotów znalazły się m.in. słoiki z przetworami, warzywa, elektronarzędzia czy puszki z farbami. Właściciele oszacowali straty na prawie 3 tys. zł. Ustalenia mundurowych pozwoliły na przedstawienie młodym mężczyznom dodatkowych zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem do 3 piwnic.

Za popełnione czyny wszyscy podejrzani będą odpowiadać przed sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Poza tym śledczy nie wykluczają, że postawione im zarzuty wkrótce zostaną uzupełnione o kolejne, ponieważ wciąż gromadzony jest i analizowany materiał dowodowy.

 

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • policjant pilnuje zatrzymanego mężczyznę
  • policjant patrzy na skradzione rzeczy
  • policjant patrzy na skradzione rzeczy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.39 MB)

Powrót na górę strony