Wiadomości

Zlekceważył obowiązującą go kwarantannę i groził policjantowi, dlatego poniesie konsekwencje

Data publikacji 23.03.2020

Policjanci z Brodnicy codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają we wskazanym przez siebie miejscu. Właśnie podczas takiej kontroli okazało się, że jeden z mieszkańców gminy Świedziebnia zlekceważył obowiązujące ograniczenia, a na dodatek groził dzielnicowemu, który to ujawnił. Teraz 42-latek poniesie konsekwencje takiego nagannego zachowania.

W miniony piątek (20.03.) dzielnicowy z Górzna, pow. brodnicki, wykonując swoje zadania związane ze sprawdzeniami miejsc przebywania osób objętych kwarantanną domową, pojechał skontrolować jednego z mieszkańców gminy Świedziebnia. Mężczyzna, po odebraniu telefonu od dzielnicowego, oznajmił, że nie podejdzie do okna, gdyż „właśnie się kąpie”. Po kilkukrotnym wydaniu polecenia, by jednak się w nim pokazał 42-latek przyznał, że nie ma go w miejscu zamieszkania.

Dzielnicowy poczekał na mężczyznę, który wrócił do domu po około 20 minutach. 42-latek zamiast przeprosić za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zagroził policjantowi, jeśli ten poinformuje o jego absencji odpowiednie organa. Dlatego teraz odpowie nie tylko za przestępstwo z art. 224 kodeksu karnego, tu może spodziewać się kary do 3 lat więzienia, ale także za nieprzestrzeganie zarządzeń leczniczych przy chorobach zakaźnych, za co grozi mu grzywna. O fakcie zostanie również powiadomiony Powiatowy Inspektor Sanitarny.
 

Autor: opracowano na podstawie info asp. szt. Agnieszki Łukaszewskiej
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony