Wiadomości

Zlekceważyli zakaz gromadzenia się, dlatego poniosą konsekwencje

Data publikacji 31.03.2020

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego sępoleńskiej Policji interweniowali wobec czterech osób, którzy nie przestrzegali zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Wszyscy za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

W sobotę (28.03.20) dyżurny sępoleńskiej Policji został poinformowany, że w rejonie „starej plaży” w Sępólnie Krajeńskim grupują się młode osoby, które spożywają alkohol. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani miejscowi mundurowi. Funkcjonariusze, w pobliżu wskazanego w zgłoszeniu miejsca, usłyszeli głośne krzyki. Postanowili więc to sprawdzić. Pod wiatą zauważyli siedzącą czteroosobową grupę, która za nic miała obowiązujące przepisy dotyczące zakazu gromadzenia się. Mężczyźni (22, 23 i 27l.) i kobieta (18l.) komentowali panującą w kraju sytuację, wyrażając przy tym swoją dezaprobatę co do wprowadzonych ograniczeń. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze poinformowali całą czwórkę, że zostanie skierowany przeciwko nim wniosek o ukaranie do sądu oraz nakazali przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Policjanci przypominają, że obowiązuje zakaz grupowania się więcej niż 2 osób. Wszyscy, którzy ewidentnie wykazują rażące lekceważenie prawa muszą liczyć się z konsekwencjami i karą grzywny.

 

Autor: asp.Małgorzata Warsińska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony