Wiadomości

Służba brodnickich policjantów w walce z epidemią

Data publikacji 01.04.2020

W związku z nowymi przepisami dotyczącymi epidemii w Polsce od dzisiaj (01.04.) obowiązują zaostrzone zasady bezpieczeństwa, do których należy się bezwzględnie stosować! Brodniccy policjanci w związku z tym zwiększyli ilość patroli i kontroli przestrzegania nowych obostrzeń. Policjanci podczas patrolowania ulic apelują o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących zaleceń.

W związku z epidemią na terenie całego kraju obowiązują nowe, zaostrzone przepisy. W trosce o zdrowie i życie obywateli brodniccy policjanci wzmożyli ilość patroli i kontroli osób przemieszczających się. Policjanci podczas służby szczególną uwagę zwracają na gromadzenie się osób m.in. pod placówkami handlowymi oraz bankowymi. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca grupowania się młodzieży takie jak : skwery, bulwary, parki, place zabaw, plaże oraz inne miejsca, gdzie mogą gromadzić się mieszkańcy naszego powiatu. Kontrolują środki komunikacji publicznej oraz niepublicznej dowożącej osoby do pracy. Zwracają szczególną uwagę na dzieci i młodzież do 18 roku życia, które mogą przemieszczać się tylko w towarzystwie osoby pełnoletniej. Mundurowi podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na osoby nie stosujące się do nowych zakazów i nakazów. Angażują się również w informowanie o zasadach i zakazach wprowadzonych w związku z panującą epidemią. Na ulicach miasta i powiatu z megafonów policyjnych radiowozów wygłaszane są komunikaty o konieczności pozostania w domach oraz przestrzeganiu zaleceń służb. Policjanci stanowczo i bezwzględnie reagują na naruszanie obowiązującego prawa . Dotyczy to między innymi zakazu grupowania się osób. W ciągu minionej doby, brodniccy policjanci ukarali mandatami karnymi w wysokości 500 złotych 13 osób. Takie kary nakładane będą na wszystkich, którzy nie stosują się do nowych przepisów. Dzielnicowi codziennie sprawdzają, czy osoby poddane obowiązkowej kwarantannie, stosują się do jej zasad. W powiecie brodnickim ilość osób objętych kwarantanną sięga już prawie 400 osób. Do wszystkich, docierają policjanci. Wobec osób nie przestrzegających kwarantanny wyciągane są bardzo surowe konsekwencje. Kara za naruszenie zasad może wynieść aż 30 tys. złotych.

Apelujemy, przypominamy i ostrzegamy! Policjanci surowo i konsekwentnie podchodzić będą do osób łamiących prawo! Pamiętajmy, że nasze życie i zdrowie jest w naszych rękach! Reagujmy na nieprzestrzeganie nowych przepisów! Tylko wspólna mobilizacja pozwoli na opanowanie stanu w jakim teraz wszyscy się znajdujemy. Wierzymy, że mieszkańcy naszego powiatu z rozsądkiem podejdą do zagrożenia, które nad nami czyha i będą stosowali się do poleceń i zaleceń służb!

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • Policjant kontroluje osoby gromadzące się przy markecie
  • Policjanci kontrolują osoby gromadzące się przy markecie
  • Policjantka kontroluje zatrzymany autobus

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.28 MB)

Powrót na górę strony