Wiadomości

Inowrocławscy policjanci intensywnie patrolują ulice

Data publikacji 02.04.2020

Nowe zasady, które weszły w życie (01.04) obostrzyły zalecenia dla mieszkańców. Respektowanie ich sprawdzają policjanci.

Tak jak  w całym kraju, policjanci z Inowrocławia działają na terenie miasta przypominając mieszkańcom o zaostrzonych zasadach. Aktualne ograniczenia związane są m.in. z przemieszczaniem się i korzystaniem z poszczególnych miejsc publicznych. Mowa tu o parkach, placach zabaw i innych miejscach, które pozostają zamknięte i wstęp na nie jest zabroniony pod rygorem kar. Dozwolone są wyjścia z domu na zakupy, do lekarza, jednak trzeba pamiętać o tym, że tutaj również są pewne ograniczenia. Dozwolone jest jeżdżenie do pracy i z pracy. Osoby poniżej lat 18 mogą wychodzić z domu jedynie w obecności pełnoletniej osoby. Za złamanie zakazów grozi wysoka grzywna.

Patrole kontrolują wszystkie osiedla, miejsca, gdzie zazwyczaj grupowała się młodzież, park Solankowy oraz ulice miasta. Policjanci informują cały czas mieszkańców o ograniczeniach, a stosowne komunikaty są emitowane wprost z radiowozów poprzez urządzenia nagłaśniające. Zastosujmy się wszyscy do tych apeli. Nie ryzykujmy ukarania przez służby oraz swojego zdrowia i życia. 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • Policjanci w radiowozie patrolują ulice inowrocławia
  • Policjanci w radiowozie patrolują ulice inowrocławia
  • Policjanci w radiowozie patrolują ulice inowrocławia
Powrót na górę strony