Wiadomości

Policyjni „wodniacy” sprawdzali respektowanie przepisów nad Zalewem Koronowskim

Data publikacji 06.04.2020

Bydgoscy policjanci od kilku dni pełnią służby na wodzie. Patrolują nabrzeże Brdy, ale również akweny na terenie powiatu. W czasie panującej pandemii, w każdy możliwy sposób, starają się dotrzeć do mieszkańców naszego powiatu, by ci w trosce o swoje zdrowie i życie, stosowali się do obowiązujących przepisów. W miniony weekend policyjni „wodniacy” kontrolowali Zalew Koronowski i tereny przyległe. Nie obyło się bez mandatów, jednak były to sporadyczne przypadki.

Walka z pandemią koronawirusa spowodowała ograniczenia, które w trosce o swoje zdrowie i życie, każdy powinien respektować i się do nich stosować. Z pewnością jest to trudne, gdy za oknem piękna pogoda zachęcająca do spacerów czy wyjazdów nad wodę. Niestety z uwagi na zaostrzone przepisy, mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, musimy pozostać w domu, gdyż zamknięte są parki, bulwary czy plaże.

Bydgoscy policjanci pełniący służbę na wodach, w miniony weekend, kontrolowali Zalew Koronowski i tereny przywodne wspólnie z pracownikiem Państwowej Straży Rybackiej. Funkcjonariusze byli mile zaskoczeni, gdy rozpoczynali w sobotę i niedzielę tam służbę. Okazało się, że mieszkańcy naszego regionu w większości stosują się do zaleceń i pozostali w domach. Zdarzyły się jednak sporadyczne przypadki, kiedy ktoś do wprowadzonych obostrzeń prawnych się nie stosował. Dwaj mężczyźni postanowili przyjechać nad wodę i urządzić sobie piknik. Zostali ukarani mandatami karnymi po 500 złotych. Natomiast pouczeniami dla dwóch wędkarzy zakończyły się prowadzone przez nich połowy ryb.

Po raz kolejny bydgoscy policjanci apelują o stosowanie się do wprowadzonych przepisów mających na celu ograniczenie rozprzestrzenia się koronawirusa.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

  • Policjant i funkcjonariusz Państwowej Straży Rybackiej podczas patrolu łodzią.
  • Policjant podczas czynności przy aucie zaparkowanym przy nabrzeżu Zalewu Koronowskiego.
  • Auto, którym mężczyźni przyjechali na piknik do lasu. w tle policyjna łódź motorowa na wodzie oraz funkcjonariusz Państwowej Straży Rybackiej stojący przy aucie.
  • Policyjna łódź motorowa w miejscu legitymowania dwóch mężczyzn.
  • Policjant stojąc na pokładzie policyjnej łodzi motorowej rozmawia z wędkarzem na łódce.
  • Policyjna łódź motorowa zacumowana przy pomoście.
  • Widok z policyjnej łodzi na Zalew Koronowski.
  • Widok na pustą plażę w Pieczyskach.
  • Widok na wody Zalewu Koronowskiego z łodzi .

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.38 MB)

Powrót na górę strony