Wiadomości

Policjanci są konsekwentni wobec osób łamiących obowiązujące zakazy

Data publikacji 07.04.2020

6 wniosków o ukaranie i 7 mandatów przez trzy dni to efekty interwencji przeprowadzonych przez policjantów na terenie powiatu nakielskiego wobec osób, które wbrew zakazom spotykały się w celach towarzyskich, spacerowały bez celu i korzystały z miejsc użyteczności publicznej. Policjanci apelują do mieszkańców. Bądźcie odpowiedzialni !!!

Wprowadzone w związku z pandemią zakazy dotyczą między innymi gromadzenia się, spacerowania bez wyraźnego celu, korzystania z miejsc użyteczności publicznej. Na wszystkie te obostrzenia szczególną uwagę zwracają podczas codziennych służb policjanci. Każda sytuacja rozpatrywana jest indywidualnie i niestety w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które za nic mają obowiązujące zakazy, spotykają się by wspólnie spożywać alkohol, bądź zapalić papierosa i porozmawiać. Chodzą bez wyraźnego celu po terenie miasta i parkach. Tym samym narażając siebie i osoby w swoim otoczeniu na utratę zdrowia. 
Tylko w ostatnich trzech dniach mundurowi powiatu nakielskiego podejmowali kilka interwencji wobec tych, którzy rażąco naruszyli obowiązujące zakazy. Wobec 6 osób policjanci skierują wnioski o ukaranie do sądu, 7 osób zostało ukaranych mandatami.
Policjanci proszą mieszkańców powiatu o rozsądek i odpowiedzialność! To nie jest czas manifestowania swojego niezadowolenia. Od zachowania nas wszystkich zależy, jak szybko wrócimy do codzienności sprzed pandemii.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony