Wiadomości

Wspólne kontrole policjantów i strażników gminnych

Data publikacji 10.04.2020

Aleksandrowscy policjanci i strażnicy gminni wspólnie kontrolują ulice, parki oraz tereny przy sklepach w ramach kontrolowania respektowania obostrzeń dotyczących przemieszczania się. Wszystko po to, żeby zminimalizować rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa.

Policjanci z Aleksandrowa wspólnie ze strażą gminną, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, wykonują szereg działań mających na celu dbanie o zdrowie mieszkańców. Prowadzone są kontrole osób poddanych obowiązkowej kwarantannie, rozpowszechniane komunikaty dotyczące konieczności pozostania w domach.

Podczas wspólnych patroli funkcjonariusze sprawdzają parki i place zabaw. Zwracają również uwagę na to, w jaki sposób klienci oczekują w kolejkach przez sklepami, czy zachowują pomiędzy sobą wymagany odstęp.

Większość mieszkańców miasta oraz powiatu stosuje się do wydawanych zaleceń, jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które narażają wszystkich na ryzyko zarażenia.

Przypominamy, że wprowadzone ograniczenia, mają na celu zminimalizowanie zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa. Jedną z najważniejszych zasad jest przestrzeganie dyscypliny przez osoby objęte kwarantanną oraz ograniczenie bezpośrednich kontaktów międzyludzkich.
 

Autor: asp. Marta Błachowicz
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

  • Policjanci patrolują tereny parku.
  • Policjanci podczas patrolu terenów przywodnych.
  • Policjanci podczas patrolu terenów zielonych.
Powrót na górę strony