Wiadomości

Papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy zabezpieczone przez śródmiejskich policjantów

6 tysięcy sztuk papierosów oraz niemal półtora kilograma tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z bydgoskiego Śródmieścia. Do sprawy została zatrzymana 57-letnia kobieta, która odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego, gdyż swym działaniem uszczupliła dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 7 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą komisariatu na Śródmieściu ustalili, że jedna z mieszkanek tej dzielnicy posiada papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy i przechowuje je na jednym z targowisk. W związku z tym postanowili to sprawdzić. Szybko okazało się, że ich podejrzenia były słuszne.

Podczas dojazdu na miejsce, podejrzewaną o to przestępstwo kobietę kryminalni zauważyli w ustalonym miejscu jej pracy, gdy w przezroczystej reklamówce trzymała tzw. rygiel papierosów. Policjanci od razu stwierdzili, że nie są one opatrzone polskimi znakami akcyzy. Podczas czynności zabezpieczyli ponad 6 tysięcy sztuk papierosów oraz niemal półtora kilograma tytoniu. 57-latka została zatrzymana.

Wartość uszczuplenia dochodów Skarbu Państwa została określona na łączną kwotę ponad 7 tysięcy złotych. Kobieta usłyszy zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Teraz jej sprawą zajmą się urzędnicy celni, do których trafią materiały sprawy.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony