Wiadomości

Rozbójnicy w rękach policji

Data publikacji 24.04.2020

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zatrzymali dwoje mieszkańców miasta, którzy w poniedziałek napadli na 60-latka. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że do mieszkania pokrzywdzonego wtargnęło co najmniej dwóch sprawców i posługując się niebezpiecznym narzędziem sterroryzowali mężczyznę, a następnie ukradli mu mienie o wartości ok 400zł. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (20.04.2020) około godz. 19:00. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że do mieszkania 60-letniego grudziądzanina wtargnęło co najmniej dwóch sprawców, którzy posługując się niebezpiecznym narzędziem sterroryzowali mężczyznę. Napastnicy zabrali mienie o wartości ok 400zł i uciekli z mieszkania przed przyjazdem policji.

Na miejsce zostało skierowanych kilka patroli oraz grupa dochodzeniowo- śledcza. Policjanci bardzo szybko ustalili tożsamość sprawców, pomimo tego, że pokrzywdzony został zabrany do szpitala i nie był w stanie podać żadnych szczegółów odnośnie zaistniałego zdarzenia.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że w zdarzeniu brała udział 22-letnia kobieta oraz 43-letni mężczyzna- doskonale znany grudziądzkim stróżom prawa. W/w zostali  zatrzymani już następnego dnia w godzinach rannych. Mężczyzna wraz z kobietą zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie prokurator przedstawił im zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz wystąpił do Sądu Rejonowego w Grudziądzu z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. Wczoraj (23.04.2020) Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował parę rozbójników na okres 3 miesięcy. Grozi im do 12 lat więzienia.

Autor: sierż. sztab. Maciej Szarzyński
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony