Wiadomości

Skuteczny pościg za złodziejem poloneza

Pakoscy policjanci zatrzymali złodzieja samochodu. Polonez wrócił do właściciela, który miał też swój udział w odzyskaniu pojazdu. Sprawcy kradzieży grozi kara do 5 lat więzienia.

Cała sytuacja rozegrała się (25.04) na terenie miejscowości Piechcin w gminie Barcin. Tego dnia pakoscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Pakości został skradziony samochód marki Polonez wraz z kluczykami, a sprawca ucieka nim w stronę Barcina.

Patrol ruszył w tym kierunku i w miejscowości Piechcin zastał na drodze skradzionego poloneza, a przy nim właściciela samochodu. On również równolegle z policjantami ścigał złodzieja i doprowadził do tego, że uciekinier zatrzymał się. Zabrał mu wówczas kluczyki, a ten ratował się ucieczką. Policjanci posiadając rysopis sprawcy rozpoczęli jego poszukiwania. Patrolując pobliski teren, zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi i zatrzymali go. 26-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce też usłyszał zarzut kradzieży pojazdu i został doprowadzony do oskarżyciela. Ten zdecydował, że do czasu rozprawy mężczyzna będzie objęty policyjnym dozorem.

Podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Warto też dodać, że zatrzymany mężczyzna dopuścił się kolejnej kradzieży krótko po tym, jak (21.04) opuścił więzienie, gdzie odbywał karę za wcześniejsze kradzieże.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony