Wiadomości

Sprawca kradzieży rozbójniczej w rękach policjantów

Data publikacji 08.05.2020

Grudziądzcy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej, do której doszło w połowie kwietnia w Grudziądzu. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynikało, że sprawca podszedł do pokrzywdzonego, zabrał mu telefon komórkowy, a zaczął kopać pokrzywdzonego. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w dniu 13.04.2020 r. w Grudziądzu na ul. Al. 23 stycznia. Do pokrzywdzonego podszedł mężczyzna i wyrwał mu z ręki telefon komórkowy, a następnie w celu utrzymania się w jego posiadaniu. użył przemocy wobec pokrzywdzonego, kopiąc go. Po wszystkim odszedł. Pokrzywdzony nie znał sprawcy, a utracony telefon wycenił na 1000 zł. 

Praca grudziądzkich policjantów z wydziału kryminalnego pozwoliła na wytypowanie sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany w środę (6.05). Okazał się nim 21 letni mieszkaniec Grudziądza. W czwartek policjanci doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie przyznał się do zarzucanego czynu. Prokurator wobec sprawcy zastosował poręczenie majątkowe, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego, zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny. Sprawca będzie musiał dwa razy w tygodniu "odwiedzać" grudziądzką komendę. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. 

Autor: asp. szt. Robert Szablewski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony