Wiadomości

Uciążliwy włamywacz aresztowany, przy okazji wpadł paser i dealer oraz nieletni

Data publikacji 11.05.2020

Włamywał się do mieszkań i samochodów. Przyznał się do popełnienia kilkunastu przestępstw na terenie gm. Lipno. Zameldowany był w Toruniu, ale od kilku miesięcy ukrywał się na terenie Lipna. Okazało się, że szukają go także inne jednostki.

Sprawy włamań i kradzieży należą do kategorii najbardziej uciążliwych społecznie. Kryminalni od dawna szukali osób, które zamieszane są w dokonywane tego typu przestępst na terenie gm. Lipno. Okazało się, że za szereg z nich odpowiada 28-latek, poszukiwany już do odbycia kary pozbawienia wolności przez inne jednostki.

Policjanci wydziału kryminalnego lipnowskiej komendy szczególnie intensywnie pracowali nad sprawami włamań do pojazdów, które nasiliły się w tym miesiącu. Udało im się ustalić, że odpowiedzialnym za nie może być mężczyzna, który przebywa i nielegalnie zamieszkuje na terenie Lipna. Śledczy udowodnili także, że do przestępczego procederu wciągnął 16-letniego mieszkańca Lipna.

W zeszłym tygodniu policjanci ustalili miejsce jego pobytu i w środę (06.05.2020) zatrzymali go w jednym z lipnowskich mieszkań. Na miejscu znaleźli liczne łupy pochodzące z kradzieży i włamań.
W toku sprawy funkcjonariusze zatrzymali także mieszkańca Lipna, który „kupił” od 28-latka kradziony rower, płacąc za niego narkotykami!

Zatrzymany 41-latek usłyszał zarzut paserstwa, oraz posiadania i udzielania środków narkotycznych. Dziś (11.05.2020) sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego trzymiesięcznego aresztu.
Za kratki trafił także 28-latek, który na razie usłyszał zarzuty za dokonanie włamań do 6 aut. Dowody wskazują jednak na to, że zatrzymany usłyszy więcej zarzutów m.in. za włamania do mieszkań. On również najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

16-latkiem zajmuje się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu rejonowego w Lipnie. Do tej pory udowodniono mu popełnienie wraz z zatrzymanym 41-latkiem 8 czynów karalnych.
 

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • odzyskany sprzęt elektroniczny
  • Woreczki z narkotykami
  • odzyskany skradziony rower
Powrót na górę strony