Wiadomości

Czujne oko dzielnicowych wypatrzyło złodziei

Data publikacji 18.05.2020

Dzielnicowi z Rypina zatrzymali dwóch mieszkańców miasta za kradzież kosmetyków, chwile po tym, jak ci ukradli je i wyszli ze sklepu. Policjanci odzyskali także skradzione mienie wartości blisko 750 zł. Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny rypińskiej policji został powiadomiony przez pracownika jednego ze sklepów w Rypinie, że na zapisie z monitoringu widać, że jakiś mężczyzna zabiera z półki  maszynkę do golenia i wychodzi ze sklepu nie płacąc nią. Dyżurny na miejsce skierował dzielnicowych.

Policjanci jadąc na miejsce zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. Dzielnicowi nabrali podejrzeń, że mogą oni mieć związek z tym zgłoszeniem i postanowili ich sprawdzić. Jak się okazało przeczucie ich nie myliło.

W trakcie kontroli osobistej policjanci znaleźli przy mężczyznach ukryte w kieszeniach i rękawach, nie tylko maszynkę do golenia, ale także kilka butelek perfum o łącznej wartości blisko 750 zł.

Wszystkie te przedmioty pochodziły ze zgłoszonej kradzieży. Policjanci przekazali odzyskane kosmetyki do sklepu, a sprawców kradzieży zatrzymali w policyjnym areszcie. Okazali się nimi mieszkańcy Rypina w wieku 27 i 35 lat.

Zatrzymani usłyszeli zarzut dokonania kradzieży. Za przestępstwo to grozi kara do 5 lat więzienia.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony