Złodziej paliwa w rękach policjantów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Złodziej paliwa w rękach policjantów

Data publikacji 21.05.2020

Policjanci z Wąbrzeźna we współpracy z policjantami z Nowego Miasta Lubawskiego zatrzymali mężczyznę którzy po tym jak skradł tablice rejestracyjne, dokonał kradzieży paliwa na dwóch stacjach benzynowych na terenie powiatu wąbrzeskiego.

W sobotę (02.05.20 r.) policjanci z Wąbrzeźna poinformowani zostali o kradzieży tablic rejestracyjnych z jednego z aut w miejscowości Kotnowo. Tego samego dnia tablice te wykorzystane zostały w samochodzie podczas kradzieży paliwa na stacji benzynowej w Płużnicy. Łupem złodzieja padło ponad 60 litrów paliwa. W poniedziałek (04.05) ten sam mężczyzna, ponownie wykorzystując skradzione tablice, zatankował ponad 90 litrów benzyny na stacji paliw w Wąbrzeźnie i odjechał nie płacąc.

W związku z panującą epidemią mężczyzna miał założoną maseczkę i zapewne sądził, że dzięki temu nie zostanie rozpoznany na nagraniach monitoringu. Ale to nie pomogło mu uniknąć odpowiedzialności. Po kilkudziesięciu dniach policjanci z Wąbrzeźna ustalili personalia sprawcy, dzięki czemu w środę (20.05) 27-letni mieszkaniec okolic Nowego Miasta Lubawskiego został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży paliwa o wartości prawie 700 zł. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.