Sprawczyni kradzieży w rękach policjantów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Sprawczyni kradzieży w rękach policjantów

Data publikacji 22.05.2020

Policjanci z wąbrzeskiej jednostki zawiadomieni zostali o kradzieży dokonanej w jednym ze sklepów z kosmetykami na terenie miasta. Sprawdzenie zapisu monitoringu pokazało, że kobieta, która tego dokonała ma na sumieniu znacznie więcej niż mogłoby się wydawać.

W środę (20.05.20 r.) policjanci wydziału kryminalnego przyjęli zawiadomienie o kradzieży kosmetyków i innych przedmiotów w jednej z drogerii na terenie Wąbrzeźna. Oględziny monitoringu pozwoliły na szybkie ustalenie i potwierdzenie tożsamości sprawczyni.
Jak się okazało, łupem kobiety padł towar o wartości ponad 2000 zł! Policjanci natychmiast udali się do miejsca jej zamieszkania, gdzie odzyskali część skradzionego mienia. Ujawnili tam też przedmioty pochodzące z kradzieży z innych sklepów do czego również się przyznała. W trakcie przesłuchania dodała, że dzień wcześniej usłyszała zarzut kradzieży mienia wartości ponad 1200 zł na terenie Grudziądza. Ponadto w wyniku przeszukania funkcjonariusze ujawnili foliowy worek z zawartością ponad pół kilograma suszu krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty kradzieży mienia oraz wykroczenia skarbowego. Grozi jej do 5 lat więzienia.

  • odzyskane kosmetyki