Wiadomości

Okradł i narobił szkód – jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty

Data publikacji 25.05.2020

W sobotę rano właściciel zgłosił uszkodzenie myjni samochodowej i kradzież pieniędzy z kasetki, a także uszkodzenia, jakich dokonał sprawca. Jeszcze tego samego dnia przed południem sprawca znalazł się w rękach kryminalnych. Nie pierwszy raz w życiu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Zawiadomienie o uszkodzeniu myjni samochodowej w Skępem oraz drzwi do baru przy tej samej stacji, policjanci otrzymali w sobotę (23.05.20 r.) rano. Już kilka godzin później zatrzymali odpowiedzialnego za to mężczyznę.

nformacje, które zebrali kryminalni pozwoliły im ustalić gdzie może przebywać sprawca i jakim pojazdem się przemieszczał. Podejrzewanego zauważyli na jednym z parkingów na terenie miasta. 21-latek przyznał się do stawianych zarzutów po tym jak policjanci znaleźli w aucie, którym się poruszał pieniądze i tablice rejestracyjne innego pojazdu.

Jeszcze tego samego dnia 21-latek usłyszał zarzut włamania do dystrybutora myjni samochodowej i kradzieży z jego wnętrza pieniędzy. Mężczyzna uszkodził przy tym elementy myjni i drzwi do baru, który znajduje się obok. Szkody wyniosły w sumie 27 tys. złotych.

Ponieważ sprawca działał w warunkach recydywy, musi się liczyć z surowszą odpowiedzialnością karną. Grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony