Wiadomości

"Kolekcjoner" zarzutów związanych z narkotykami

Po raz kolejny zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszał 25-letni mieszkaniec Szwederowa po tym jak policjanci z bydgoskiej komendy zabezpieczyli w jego mieszkaniu zabronione substancje. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Bydgoscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową ustalili, że mieszkaniec Szwederowa ma w mieszkaniu produkowane przez siebie tzw. „dopalacze”, a także inne środki narkotyczne. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania bydgoszczanina. Dojeżdżając tam zauważyli jak mężczyzna ten wsiada pod blokiem do taksówki. Natychmiast skierowali do niego swe kroki i uniemożliwili mu odjechanie. Razem z 25-latkiem poszli do jego mieszkania. Tam policjanci zabezpieczyli ponad 27 gramów suszu roślinnego w postaci tzw. „maczanki”, 9 gramów suszu roślinnego, preparaty służące do produkcji „maczanki”, 5 doniczek z uprawą konopi indyjskich w początkowej fazie wzrostu,  a także wagę elektroniczną, pieniądze oraz telefon komórkowy. Przeprowadzone wstępne badania potwierdziły, że ujawniony susz roślinny to marihuana. Wszystkie substancje trafiły do policyjnego laboratorium.

25-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań. Mężczyzna jest dobrze znany bydgoskim policjantom, gdyż kilkukrotnie był przez nich zatrzymywany w związku z popełnianymi przestępstwami. Policjanci ze Szwederowa przedstawili mu zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich. Katalog zarzutów może się zwiększyć po otrzymaniu z laboratorium ekspertyzy w kwestii tzw. „maczanki”. Wczoraj (27.05.2020) prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

 

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony