Wiadomości

Złodziej cebuli wpadł na gorącym uczynku

Data publikacji 29.05.2020

Policjanci z posterunku w Złotnikach Kujawskich zatrzymali złodzieja cebuli i udaremnili kolejną jego kradzież. Nie pomogła mu kryjówka w rowie melioracyjnym. Teraz 35-letniemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tydzień temu w nocy (19/20.05) na terenie gminy Złotniki Kujawskie na jednym z pól, ktoś ukradł blisko dwie tony cebuli wartości 6 tys. zł. W tej sprawie prowadzone było postępowanie, a policjanci zbierali materiały dowodowe i ustalali osoby, które miały z tym związek. Zadania policyjnych patroli były ukierunkowane na proceder kradzieży z pól. Dwa dni temu  (27.05) około północy policjanci zauważyli w wysokiej trawie stos skrzynek, które mogły stanowić przygotowanie do kradzieży. Postanowili to sprawdzić. Trop był dobry.
W pobliżu zauważyli mężczyznę, który na widok patrolu zaczął uciekać i wskoczył do rowu melioracyjnego. Nic mu to nie dało, bo został zatrzymany. Mężczyzna był nietrzeźwy i agresywny. Zdążył kilka skrzynek wypełnić kradzioną z pola cebulą. Trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj (28.05) policjanci z posterunku przesłuchali mężczyznę w charakterze podejrzanego. Grozi mu teraz  5 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony