Wiadomości

Radziejowianka odpowie za zakupy przywłaszczoną kartą

Data publikacji 29.05.2020

Zaczęło się od zabrania portfela, pozostawionego w markecie. Skończyło na zatrzymaniu przez policjantów i poważnych zarzutach dotyczących zakupów znalezioną w portfelu kartą płatniczą.

Radziejowski dyżurny otrzymał zgłoszenie od mieszkańca miasta, że w jednym z marketów, ktoś ukradł mu portfel. Zgłaszający wyjaśnił, że po zrobionych zakupach, pozostawił portfel na ladzie sklepowej. Gdy wrócił po chwili, już go nie było. W środku były dokumenty, karty płatnicze i pieniądze.
Policjanci obejrzeli zapis z monitoringu i zobaczyli, że portfel zabrała kobieta, stojąca w kolejce za poszkodowanym. Mając rysopis podejrzanej, rozpoczęli jej poszukiwania. Już po niecałej godzinie zatrzymali 27-latnią radziejowiankę podejrzaną o ten czyn.
Policjanci odzyskali skradziony portfel, gotówkę oraz dokumenty i karty. Ale to nie koniec tej historii. Okazało się, że kobieta w krótkim czasie przed zatrzymaniem, pięciokrotnie zapłaciła za zakupy przywłaszczoną kartą płatniczą.
27-latka usłyszała zarzuty przywłaszczenia portfela oraz kradzieży z włamaniem, w związku z płaceniem przywłaszczoną karta  za zakupy. O wysokości kary zdecyduje sąd.
 

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony