Wiadomości

Przez narkotykowy proceder nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Pościg prowadzony przez chełmińskich policjantów skutkował zatrzymaniem kierującego BMW, który uciekał ignorując dawane przez mundurowych sygnały. Ponadto 28-latek posiadał w miejscu zamieszkania narkotyki i najprawdopodobniej kierował pod ich wpływem. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Wczoraj (28.05.2020) po godz. 01.00 na ul. Młyńskiej w Chełmnie, policjanci miejscowej „patrolówki” zauważyli samochód BMW, którego kierujący poruszał się z bardzo dużą prędkością. Funkcjonariusze chcąc sprawdzić przyczynę nienaturalnego zachowania, wydali mu sygnał do zatrzymania. Ten jednak zignorował to i gwałtownie przyśpieszył. Widząc to policjanci ruszyli za nim w pościg.  Podczas ucieczki kierujący osobówką jechał niebezpiecznie stwarzając zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla policjantów. W pewnym momencie w miejscowości Nowawieś Chełmińska uciekinier zatrzymał auto, gdzie został zatrzymany.

Kierującym okazał się 28-letni mieszkaniec Chełmna, który chciał uniknąć spotkania z funkcjonariuszami, gdyż jak się później okazało w miejscu zamieszkania posiadał ponad 100 gramów marihuany i prawdopodobnie kierował pod jej wpływem. Podczas prowadzonych czynności wygląd mężczyzny wzbudzał podejrzenia mundurowych. Jego oczy były przekrwione, a reakcje spowolnione. Przeprowadzone w pobliskim szpitalu badania wykazały obecność marihuany w jego organizmie. W celu ostatecznej weryfikacji została pobrana do badania krew. 28-latek jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany. Dodatkowo jeśli badanie krwi ostatecznie  potwierdzi obecność narkotyków w organizmie mężczyzna odpowie również za kierowanie autem pod ich wpływem. Na chwilę obecną prokurator zastosował wobec mieszkańca Chełmna środek zapobiegawczy w postaci dozoru i poręczenia majątkowego.

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo polegające na poruszaniu się pojazdem pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast za posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowej  grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony