Wiadomości

Zlikwidowana plantacja

Data publikacji 02.06.2020

Do 8 lat grozi 25-letniemu mieszkańcowi gminy Jeżewo, który na swojej posesji miał plantację konopi. Policjanci zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę. Sprawca usłyszał już zarzuty posiadania narkotyków oraz zorganizowania nielegalnej uprawy konopi.

Kryminalni ze Świecia ustalili, że na jednej z posesji w gminie Jeżewo może znajdować się plantacja konopi indyskich. W środę (27.05.20 r). przed południem policjanci postanowili sprawdzić uzyskane informacje.  W trakcie przeszukania posesji 25-latka  policjanci ujawnili 27 gramów suszu roślinnego, którego wstępne badania potwierdziły, że to marihuana, a także blisko 44 gramów białego proszku, którego testy wskazały amfetaminę. zabezpieczono także wagę oraz kilkadziesiąt woreczków strunowych. Oprócz tego policjanci znaleźli tam  plantację konopi i zabezpieczyli  534 krzaków w różnym stadium rozwoju,  które zostaną poddane badaniu przez biegłego. Ponadto na poczet kar policjanci zabezpieczyli pieniądze ponad 33000 złotych .

Mężczyzna usłyszał zarzuty nielegalnego uprawiania konopi i posiadania  środków odurzających. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące 25-latek  pozostanie w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż.szt. Damian Ejankowski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

  • Krzaki konopi.
  • Pieniądze na stole.
  • Pieniądze i waga.
  • Osoba zatrzymana.
Powrót na górę strony