Wiadomości

Policjanci ustalili sprawców przestępstw, pomógł im policyjny pies

Data publikacji 02.06.2020

Policjanci ustalili sprawców przestępstw, do których doszło na terenie Rypina. Zatrzymani mężczyźni maja na koncie dwa włamania, kradzież oraz uszkodzenie mienia. W odzyskaniu skradzionego sprzętu pomógł pies policyjny, który wytropił miejsce ukrycia „fantów”.

W minionym tygodniu rypińscy policjanci otrzymali dwukrotnie zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do budynków gospodarczych na terenie placu budowy w Rypinie, skąd sprawcy ukradli elektronarzędzia  wartości prawie 3 tys.,dodatkowo uszkodzili okna jednego z budynków wartości prawie 1 tys. złotych.

Na miejscu pracowali kryminalni, którzy zbierali dowody przestępstwa. Policjantom w tej pracy pomagał także policyjny pies, który podjął trop od miejsca przestępstwa i doprowadził policjantów tam, gdzie była ukryta część skradzionych narzędzi.

Podczas dalszych czynności, kryminalni ustalili dwóch sprawców tych włamań. Okazali się nimi 35-latek i 27-latek z Rypina.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty włamania i uszkodzenia mienia. Jak się później okazało,  nie była to dla nich żadna nauczka.

Wczoraj (01.06.20 r.) policjanci przyjęli zgłoszenie o kradzieży kosmetyków w jednym ze sklepów drogeryjnych na terenie miasta wartości ponad 600 złotych. Po przejrzeniu monitoringu, okazało się, że sprawcami są trzej mężczyźni. Dwaj z nich to właśnie 35 i 27-latek oraz jeszcze 41-latek z Rypina.

Jeszcze tego samego dnia wszyscy zostali zatrzymali. Usłyszeli dodatkowe zarzuty kradzieży kosmetyków.

Obecnie policjanci prowadzą postępowanie przeciwko trzem podejrzanym. Dwóm młodszym grozi do kara 10 lat pozbawienia, a najstarszemu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony