Włamywacz usłyszał zarzuty - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Włamywacz usłyszał zarzuty

Data publikacji 03.06.2020

Golubsko-dobrzyńscy kryminalni wyjaśnili sprawę włamań do dwóch domów rodzinnych na terenie gmin Kowalewo Pomorskie i Ciechocin. Wówczas łupem złodzieja padła biżuteria i pieniądze o łącznej wartości 6.000 zł. Sprawcą tych przestępstw okazał się 27 letni obywatel Rumunii. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Golubia-Dobrzynia pracowali nad sprawami dwóch kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych, które miały miejsce w marcu br. w gminie Kowalewo Pomorskie i w kwietniu br. w gminie Ciechocin. Wówczas łupem włamywacza padła biżuteria i pieniądze o łącznej wartości 6000 zł. Funkcjonariusze zdobyli informacje, wskazujące na konkretną osobę mogącą mieć związek z tymi włamaniami i szybko ,,przekuli” je w materiały dowodowe.

Wczoraj (02.06.2020) w Bydgoszczy kryminalni zatrzymali 27-letniego obywatela Rumunii. Mężczyzna, który był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty. Prokurator, po zapoznaniu się ze sprawą, zastosował wobec 27-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego.

Teraz mężczyzna za przestępstwa, których się dopuścił odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak
  • Policjant prowadzi zatrzymanego