Przekroczył prędkość o 68 km/h w terenie zabudowanym - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Przekroczył prędkość o 68 km/h w terenie zabudowanym

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 48-letniego kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 68 km/h. Efektem tego było zatrzymanie przez policjantów prawa jazdy na 3 miesiące.

Przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h skutkuje zgodnie z prawem zatrzymaniem prawa jazdy przez policjantów. Okazuje się, że niektórzy kierowcy zupełnie to lekceważą, a prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i kolizji.

Wczoraj (02.06.2020) policjanci z włocławskiej drogówki zatrzymali na ulicy Krzywa Góra we Włocławku jadącego oplem. Powodem tego była zmierzona miernikiem laserowym nadmierna prędkość. Okazało się, że w terenie zabudowanym 48-latek jechał swoim autem mając o 68 km/h na liczniku więcej niż dopuszczają tam przepisy tj. 50 km/h.

W obliczu takiej sytuacji policjanci ukarali kierowcę mandatem karnym i punktami, a także zatrzymali mu prawo jazdy. Takich skutków doświadczają kierowcy, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i przekraczają prędkość o ponad 50 km/h.

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak