Wiadomości

Nielegalny towar nie trafi na rynek

Data publikacji 03.06.2020

Włocławscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mieszkańca Włocławka posiadającego tytoń oraz alkohol bez akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli odnaleziony nielegalny towar, którego łączna wartość strat na rzecz Skarbu Państwa wyniosła ok. 154 tys. zł. Zatrzymany 38-latek odpowie za naruszenie przepisów kodeksu karnego skarbowego.

Policjanci z włocławskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przechwycili wczoraj (02.06.2020) na terenie miasta nielegalny tytoń oraz alkohol. Funkcjonariusze od pewnego czasu podejrzewali, że jeden z  mieszkańców Włocławka ma związek z nielegalną kontrabandą. Mundurowi ustalili adres mężczyzny oraz miejsce składowania przez niego towaru. Okazało się, że był to garaż w centrum miasta. W jego wnętrzu policjanci ujawnili 12 worków z krajanką tytoniową o wadze ponad 143 kg oraz 8 plastikowych butelek z alkoholem o stężeniu 91% w ilości 40 litrów. Mundurowi oszacowali straty z tytułu uszczupleń podatku akcyzowego i VAT na rzecz Skarbu Państwa na kwotę blisko 154 tys. zł.

Funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego posiadacza towarów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźnie za złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego może grozić wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • policjant prezentuje nielegalny alkohol
  • worki z nielegalnym tytoniem
  • policjant trzyma prezentuje tytoń w worku

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.59 MB)

Powrót na górę strony