Przejeżdżanie na czerwonym świetle w oku policyjnych kamer - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Przejeżdżanie na czerwonym świetle w oku policyjnych kamer

Data publikacji 04.06.2020

Brak rozsądku i pośpiech nadal są widoczne na naszych drogach. Takie zachowania zarejestrowali policjanci z bydgoskiej „drogówki”. Wykorzystując policyjne Mobilne Centrum Monitoringu dyscyplinowali tych, którzy nie przestrzegają znaków oraz sygnałów drogowych. Kierowcy, którzy wjeżdżają na skrzyżowanie "na czerwonym świetle" powinni także uświadomić sobie, że mogą być sprawcami tragedii innych użytkowników dróg.

We wtorek (02.06.2020) przez blisko dwie godziny policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy prowadzili działania, podczas których ujawniali kierowców wjeżdżających na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Tym razem przyglądali się kierowcom, którzy poruszali się ulicą Armii Krajowej na wysokości ulicy Zamczysko oraz salonu samochodowego. Droga ta to główny i ruchliwy szlak prowadzący do miasta. Niestety kierowcy nie zawsze stosują się tam do znaków oraz sygnalizacji świetlnej powodując realne zagrożenie w ruchu drogowym.

Zachowania kierowców w tych miejscach można zobaczyć na załączonym filmie. Widać na nim jak kierowcy, nie zważając na sygnalizację świetlną i nadawany przez nią sygnał czerwony, z dużą prędkością przejeżdżają przez krzyżowanie.

Podczas działań funkcjonariusze ujawnili łącznie sześć wykroczeń dotyczących niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Pięciu z nich zostało ukaranych mandatami karnymi przez patrol, który kilkaset metrów dalej otrzymywał informacje z MCM o niezdyscyplinowanym kierowcy, a jeden pouczony.

 

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...