Pomogli zaniedbanym szczeniętom - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Pomogli zaniedbanym szczeniętom

Data publikacji 05.06.2020

Dzięki współpracy Policji, Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt oraz Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy zostało uratowanych dziewięć szczeniąt.

W związku ze zgłoszeniem dotyczącym zaniedbanych zwierząt na jednej z koronowskich posesji, na miejsce pojechali policjanci z komisariatu w Koronowie wraz z przedstawicielem OTOZ Animals. Na miejscu znaleziono dziewięć sześciotygodniowych psów. W związku z tym, że szczenięta nie miały możliwości schronienia, a z powodu zarobaczenia były osłabione i apatyczne, zostały przewiezione do bydgoskiego Schroniska dla Zwierząt, gdzie otrzymały profesjonalną pomoc. Jeżeli leczenie przyniesie spodziewane rezultaty, wkrótce będą mogły trafić do nowych, odpowiedzialnych domów.

Przypominamy!

Zgodnie z art. 9. 1. Ustawy o ochronie zwierząt: „Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody.”

Autor: asp. szt. Mariusz Choła/ KP Koronowo
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • uratowane szczeniaki (zdj. 1)
  • uratowane szczeniaki (zdj. 2)
  • uratowane 2 szczeniaki w samochodzie "Animals"