Narkotyki posiadał przy sobie i w mieszkaniu - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Narkotyki posiadał przy sobie i w mieszkaniu

Policjanci z włocławskiej komendy zatrzymali 32-latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Podczas kontroli drogowej znaleźli przy mężczyźnie kilka rodzajów środków odurzających, a policyjny pies dodatkowo wskazał w jego mieszkaniu pozostałą ilość zakazanych substancji. Mieszkaniec powiatu włocławskiego będzie odpowiadał przed sądem za naruszenie przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii.

Śledczy z włocławskiej komendy wytypowali mieszkańca gm. Kowal, który według ustaleń miał posiadać przy sobie środki odurzające. Zgromadzone informacje, a także sprawne działanie przyczyniły się wczoraj (04.06.2020) do zatrzymania 32-latka na terenie Włocławka. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej, podczas której funkcjonariusze ujawnili przy nim marihuanę, amfetaminę i haszysz, z których można było otrzymać kilkanaście porcji narkotyków. Dodatkowo w jego mieszkaniu mundurowi przy użyciu policyjnego psa odnaleźli kolejne niedozwolone substancje tj. niewielką ilość marihuany i ponad 20 gramów amfetaminy. Środki odurzające ukryte były w jednym z pomieszczeń gospodarczych, do których doprowadził policjantów czworonożny funkcjonariusz, wyszkolony do wyszukiwania zapachu narkotyków. Część z nich ukryta była m.in. w rękawicy kuchennej.
32-latek spędził noc w policyjnej celi. Wkrótce usłyszy zarzut naruszenia przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak