WIADOMOŚCI

Narkotyki miał przy sobie – postępowanie ustali czy był także pod ich w pływem

Data publikacji 08.06.2020

Nocny patrol zatrzymał mieszkańca gm. Lipno z pokaźną ilością narkotyków. Za ich posiadanie mężczyzna już usłyszał zarzut. Postępowanie wyjaśni czy usłyszy także drugi, dotyczący prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających.

Patrol prewencji pełniący służbę nocną (07/08.06.20r.) na terenie Lipna zatrzymał do kontroli kierującego golfem.

Podczas rozmowy z policjantami 20-latek zachowywał się nerwowo unikając kontaktu wzrokowego, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Przeprowadzone badanie trzeźwości, wykazało jednak brak alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec gm. Lipno cały czas sprawiał wrażenie rozkojarzonego i zdenerwowanego. W pewnym momencie wyciągnął z kieszeni spodni zawiniątko z folii aluminiowej, w której znajdował się biały proszek.

Ponieważ zachodziło podejrzenie, że będąc pod wpływem narkotyków prowadził samochód policjanci zatrzymali mężczyznę.

Podczas przeszukania pojazdu, którym poruszał się zatrzymany funkcjonariusze znaleźli pudełko z zawiniątkami wypełnionymi białym proszkiem, wagę elektroniczną, kastet i pałkę teleskopową. Wstępne testy wykazały, że biały proszek to substancja psychotropowa o łącznej wadze ponad 18 gramów.

Mieszkaniec gm. Lipno został poddany badaniom krwi, dzięki którym policjanci ustalą czy prowadząc pojazd mężczyzna był pod wpływem substancji psychotropowej. Jeśli wynik będzie pozytywny odpowie za to przed sądem.

Dziś (08.06) 20-latek usłyszał zarzut posiadania, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

 

 

 

 

 

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz
  • Zatrzymany przez policjanta.
  • Woreczki narkotyków, kastet i pałka.