Wiadomości

Ukradł 1000 litrów paliwa

Data publikacji 17.06.2020

Grudziądzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o zanieczyszczeniu ulic Focha i Hallera olejem napędowym. Jak się później okazało olej napędowy został skradziony i w czasie transportu wyciekł z beczek przewożonych na przyczepce. Sprawca został zatrzymany już następnego dnia.

W poniedziałek (15.06) tuż po godzinie 4:00 służby zostały zaalarmowane o zanieczyszczeniu ulic Focha i Hallera w Grudziądzu. Na miejsce skierowani zostali policjanci oraz strażacy. Okazało się że jezdnia na długości około 1 kilometra, na całej jej szerokości, jest zanieczyszczona olejem napędowym. Natychmiast strażacy przystąpili  do neutralizacji substancji, natomiast policja wraz z Zarządem Dróg Miejskich zamknęła drogę i wyznaczyła objazdy. Droga była zamknięta przez kilka godzin.

Ślady rozlanej ropy doprowadziły policjantów do porzuconej przyczepki, na której były beczki z paliwem. Szybko ustalono, że rozlane paliwo pochodzi z kradzieży, do której doszło tej samej nocy. Zostało one skradzione z czterech autobusów zaparkowanych w bazie transportowej. Mundurowi ustalili, że skradziono blisko 1000 litrów oleju napędowego oraz dwa akumulatory. Ustalenia sprawcy kradzieży było tylko kwestią czasu.

Złodziej nie cieszył się długo wolnością, gdyż już następnego dnia był w „rękach” grudziądzkich kryminalnych. Sprawcą okazał się 40-letni mieszkaniec Grudziądza, znany policjantom. Jeszcze tego samego dnia przedstawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem.  Sprawcy grozi teraz od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Robert Szablewski
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

  • Policjanci podczas zabezpieczenia zanieczyszczonej ulicy.
  • Pojemniki ze skradzionym paliwem.
  • Neutralizowanie zanieczyszczeń na ulicy.
Powrót na górę strony