Poszukiwany próbował "zniknąć" za kanapą - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Poszukiwany próbował "zniknąć" za kanapą

Data publikacji 23.06.2020

Dzielnicowi z Nakła w jednym z mieszkań na terenie miasta zatrzymali 29-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna został wyciągnięty zza kanapy, gdzie ukrył się przed mundurowymi licząc zapewne, że ci go nie zauważą.

Nakielanin miał na koncie oszustwo, za co został ukarany przez sąd i winien stawić się w zakładzie karnym do odbycia zasądzonej kary. Do zaleceń sądu 29-latek się nie dostosował, dlatego sędzia zarządził poszukiwania. 

Z informacji, jakie mieli mundurowi wynikało, że mężczyzna ukrywa się poza swoim miejscem zamieszkania. Wczoraj (22.06.20 r.) dzielnicowi ustalili, że 29-latek prawdopodobnie przebywa w swoim mieszkaniu w centrum miasta. Tam też skierowali swoje kroki. 
Drzwi dzielnicowym otworzyła kobieta, która zaprzeczyła, by w mieszkaniu ukrywał się 29-latek. Mundurowi jednak nie dali jej wiary i sami postanowili sprawdzić pomieszczenia. W jednym z nich ich uwagę zwróciła kanapa i leżący za nią koc. Ten ruszał się dokładnie w taki sposób, jakby leżał pod nim człowiek i oddychał. 
Dzielnicowi zajrzeli wiec pod okrycie, pod którym jak się okazało schował się poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś (23.06) trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę za oszustwo.