Wiadomości

Usiłował ukraść telewizor

Grudziądzcy policjanci zostali zaalarmowani, że z jednego z mieszkań w Grudziądzu przez balkon mężczyzna próbuje wynieść telewizor. Tylko szybka reakcja funkcjonariuszy pozwoliła na zatrzymanie, w bezpośrednim pościgu, sprawcy. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Do zdarzenia doszło w e wtorek (23.06), na jednym z grudziądzkich osiedli. Wówczas policjanci zostali powiadomieni, że do mieszkania przez balkon wszedł młody mężczyzna. Jak się okazało, próbował z niego wynieść telewizor, który ostatecznie pozostawił na balkonie. Policjanci natychmiast pojechali w to miejsce i w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawcę.

Okazał się nim, dobrze znany grudziądzkim śledczym, 19-letni mieszkaniec Grudziądza.  Noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś został mu przedstawiony zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do kara 10 lata pozbawienia wolności. 
Policjanci przypominają, że odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego, swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje. Wówczas za usiłowanie popełnienia danego czynu grozi taka sama kara jak za dokonanie przestępstwa.  

Autor: asp. szt. Robert Szablewski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony