Wiadomości

Ukradł telefon oraz przywłaszczył kartę bankomatową

Data publikacji 25.06.2020

W środę (24.06) „wpadł w ręce” 38-letni mieszkaniec Grudziądza, który był poszukiwany do kradzieży telefonu komórkowego oraz przywłaszczenia karty bankomatowej.

Wczoraj (24.06)Grudziądzcy kryminalni zatrzymali 38-letniego mieszkańca Grudziądza, który był poszukiwany od maja tego roku, do kradzieży telefonu komórkowego. W toku prowadzonego dochodzenia, śledczy ustalili również, że ten sam mężczyzna jest sprawcą przywłaszczenia karty bankomatowej, za pomocą której dokonał 14 płatności w sklepach na łączną kwotę kilkuset złotych. Policjanci odzyskali utracony telefon komórkowy, który był zastawiony w jednym z grudziądzkich lombardów.

Funkcjonariusze przesłuchali 38-latka przedstawiając mu zarzut kradzieży i kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów. Podejrzanego doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. Wobec zatrzymanego prokurator zastosował dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa  sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.  

Autor: asp. szt. Robert Szablewski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony