Rondo Toruńskie ponownie pod okiem policyjnych kamer - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Rondo Toruńskie ponownie pod okiem policyjnych kamer

Data publikacji 25.06.2020

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” ponownie obserwowali ruch pojazdów na Rondzie Toruńskim w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Policyjne kamery namierzały kierowców, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów w rejonie ronda.

Wczoraj (24.06.2020) policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego przeprowadzili już kolejny raz działania w rejonie Ronda Toruńskiego w Bydgoszczy. Duże natężenie ruchu w tym miejscu powoduje, że niejednokrotnie dochodzi tam do nagminnego łamania przepisów ruchu drogowego, zarówno przez zmotoryzowanych jak i pieszych uczestników dróg. Policyjne kamery namierzały kierujących, którzy niezgodnie z przepisami korzystali z buspasa, a także tych, którzy wjeżdżali na rondo na czerwonym świetle.

W trakcie działań policjanci ujawnili łącznie 23 wykroczenia, których dopuścili się kierujący pojazdami. Osiem wykroczeń dotyczyło niestosowania się do sygnalizacji świetlnej (czerwone światło). Pięciu z nich ukarali mandatami, a trzech pouczyli. Pozostałe wykroczenia dotyczyły jazdy buspasem. Ośmiu kierowców zostało ukaranych mandatami. W pozostałych siedmiu przypadkach mundurowi zastosowali pouczenia.

Tego typu działania bydgoskich policjantów będą organizowane cyklicznie w różnych miejscach na terenie Bydgoszczy i powiatu.