Wiadomości

Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020

Data publikacji 25.06.2020

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbył się briefing, którego tematem była inauguracja "Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020" oraz kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek letni. Podczas briefingu przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas zbliżających się wakacji.

Dzisiaj (25.06.2020r.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbył się briefing, podczas którego policjanci omówili "Mapę Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020" oraz kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek letni.

Każdego dnia, przez okres wakacji (od 26 czerwca do 1 września br.), prezentowana będzie mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W tym roku, nową funkcjonalnością mapy będzie możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu tj. rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryć będzie się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Mapa Wypadków Drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2020 będzie codziennie wyświetlana, przez okres wakacji, na ekranach firmy Screen Network, znajdujących się na terenie kraju, w oparciu o aktualne dane przekazywane bezpośrednio z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci i młodzieży podejmują szereg inicjatyw, których celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa na polskich drogach.

Jedną z nich jest przygotowanie wykazu miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informację na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas briefingu policjanci omówili jak będzie wyglądać taka kontrola autokaru, oraz że będą zwracać szczególną uwagę na stan techniczny autobusu, jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Na koniec policjanci przypomnieli, że wakacje to czas wzmożonego ruchu na naszych drogach i zaapelowali do kierowców o rozsądek i rozwagę !!!

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

  • Policjantka udziela wywiadu dziennikarzom
  • Policjantka udziela wywiadu dziennikarzom
  • Policjant udziela wywiadu dziennikarzom
  • Policjant udziela wywiadu dziennikarzom
  • Policjant objaśnia kontrolę autobusu
  • Policjant objaśnia kontrolę autobusu
Powrót na górę strony