Bezpieczny powiat po sąsiedzku - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Bezpieczny powiat po sąsiedzku

Data publikacji 26.06.2020

Wczoraj (25.06) odbyły się wspólne działania grudziądzkich i wąbrzeskich policjantów z ruchu drogowego. Razem dbali o bezpieczeństwo na drodze wojewódzkiej W 534 od Grudziądza do Wąbrzeźna.

W czwartek (25.06) w godzinach popołudniowych policjanci z Grudziądza i Wąbrzeźna prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny powiat po sąsiedzku”. Pod „okiem” policjantów z ruchu drogowego była droga wojewódzka W 534. Policjanci pełnili służbę radiowozami oznakowanymi oraz nieoznakowanymi wyposażonymi w wideorejetrator. Podczas służby mundurowi zwracali uwagę na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, które bezpośrednio przyczyniają się do wypadków i kolizji drogowych.

W działaniach brało udział 6 policjantów, którzy skontrolowali 48 kierujących i ujawnili 35 wykroczeń. Niestety najwięcej za przekroczenie dozwolonej prędkości, bo aż 29. W jednym przypadku kierująca z powiatu wąbrzeskiego w obszarze zabudowanym, poruszała się z prędkością 107 km/h. Ukarana została mandatem i punktami karnymi, a ponadto straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i o stosowanie się do ograniczeń prędkości.

Autor: asp. szt. Robert Szablewski
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska