Policjanci zabezpieczyli tytoń baz akcyzy - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci zabezpieczyli tytoń baz akcyzy

Data publikacji 26.06.2020

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, pełniący służbę w Toruniu, przy ul. Świętopełka zauważyli volkswagena passata, w którym odnaleźli ponad 50 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie blisko 50.000 złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku.

Wczoraj (25.06) policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście przedstawili zarzut dwóm mieszkańcom Malborka, którzy przewozili krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy.

Do ich zatrzymania doszło w minioną środę (24. 06). Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy pełniący służbę w Toruniu przy ul. Świętopełka zauważyli volkswagena passata, którego zatrzymali do kontroli drogowej. W ramach sprawdzenia danych kierowcy i pasażera policjanci skontrolowali pojazd należący do 26-latka. W pojeździe policjanci znaleźli fragment zwiniętej bibuły z zielonym suszem. Wstępne policyjne testy wykazały, że to marihuana.

Kierowca został poproszony o otworzenie bagażnika. Wtedy oczom policjantów ukazały się worki foliowe, w których znajdowało się kilkadziesiąt dużych woreczków strunowych z zapakowanym brązowym suszem- łącznie było ich 58. Wszystkie wypełnione krajanką tytoniową. Policjanci zabezpieczyli je i zważyli. Okazało się ,że jest tego ponad 50 kilogramów. Śledczy obliczyli, że należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie blisko 50.000 złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku.

Wczoraj (25.06) policjanci śledczy z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście przedstawili zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy zarówno kierowcy jak i 58 letniemu pasażerowi. Grozi im za to bardzo wysoka grzywna. Dodatkowo 26 -latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu do 3 lat więzienia. Dodatkowo po sprawdzeniu w służbowych systemach informatycznych okazało się, że 58-letni pasażer passata był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Malborku.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Policjanci podczas zatrzymania pojazdu i kontroli. Przy pojeździe stoją również zatrzymani.
  • Policjanci podczas liczenia worków z tytoniem.
  • Policjanci ważą torby z tytoniem.
Ładowanie odtwarzacza...