Wiadomości

Złodzieje elektronarzędzi w rękach policjantów

Data publikacji 29.06.2020

Włocławscy policjanci zatrzymali w weekend dwóch braci, którzy ukradli z zaparkowanego busa sprzęt o wartości kilku tysięcy złotych. Złodzieje wpadli w ręce mundurowych krótko po otrzymaniu zgłoszenia od użytkownika pojazdu, który akurat tej nocy spał w samochodzie. 18 i 23-latek usłyszeli już zarzuty i wkrótce staną przed sądem.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (27/28.06.20) na włocławskim Śródmieściu. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna, który na co dzień jest użytkownikiem dostawczego renault postanowił odpocząć w aucie. W pewnym momencie obudziły go hałasy dochodzące ze skrzyni ładunkowej auta. Okazało się, że dwaj nieznajomi wynoszą znajdujące się w pojeździe elektronarzędzia. Widząc wychodzącego zza kierownicy mężczyznę uciekli.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili wiele szczegółów, dzięki czemu szybko wytypowali sprawców. Korzystając z informacji uzyskanych od świadków oraz materiałów własnych szybko wpadli na trop złodziei już kilkadziesiąt minut później. Podejrzewani mężczyźni zostali zatrzymani niedaleko miejsca zdarzenia. Po ich wylegitymowaniu okazało się, że są to dwaj bracia w wieku 18 i 23-lata. Mieszkańcy Włocławka trafili do policyjnej celi, a następnego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży. Mogą spędzić za kratami nawet 5 lat.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony