WIADOMOŚCI

Mundurowi „wodniacy” zabezpieczali Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych 2020

Data publikacji 29.06.2020

Policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach zabezpieczali na Zalewie Włocławskim Długodystansowe Mistrzostwa Jachtów Kabinowych. Mundurowi wspólnie z innymi służbami dbali o bezpieczeństwo uczestników zawodów w ramach prowadzonej akcji wakacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W miniony weekend (26-28.06.2020) odbywały się po raz 22. Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych – ANWIL CUP 2020. Na starcie zawodów stanęło kilkadziesiąt jachtów z całej Polski. To impreza, na której nie mogło zabraknąć mundurowych „wodniaków”. Policjanci w trakcie swojej służby na wodzie chronili życie, zdrowie uczestników, zwracali uwagę na to, aby nie doszło do utonięć, chronili mienie, zapewniali prawidłową organizację i koordynowali działania.
Takie działania wspierające bezpieczeństwo uczestników regat wpisały się w prowadzoną w czasie wakacji akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Pamiętajmy, że to nie jedyne działania policyjnych „wodniaków”. W tym czasie często można ich spotkać w pobliżu kąpielisk, nie tylko strzeżonych, ale również tych „dzikich”. W każdym przypadku policjanci ostrzegają o niebezpieczeństwach związanych z kąpielami wodnymi. 
Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nad wodą w dużej mierze zależy od nas samych i zawsze korzystajmy z miejsc specjalnie do tego przeznaczonych. 

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak
  • Policjanci ogniwa wodnego patrolują zbiornik wodny
  • Policjanci ogniwa wodnego patrolują zbiornik wodny
  • Policjanci ogniwa wodnego patrolują zbiornik wodny
  • Policjanci ogniwa wodnego patrolują zbiornik wodny
Ładowanie odtwarzacza...